• {{user.userFirstname}} {{user.userLastname}}
  • Вихід

Що робити, якщо на руках виявилася фальшива купюра?

Що робити з фальшивими купюрами

Кожен із нас може потрапити у дуже неприємну ситуацію. У вас випадково виявилися фальшиві банкноти, що робити? Які дії вжити? Спочатку потрібно добре подумати і згадати, як ця купюра з'явилася у вашому гаманці, в якому магазині з вами могли нею розплатитися. Після цього фальшиві гроші треба здати до поліції, де фахівці проведуть експертизу. Для того, щоб ви не отримали фальшиві купюри, купуйте або змінюйте гроші тільки в касах банків або обмінниках валют, де стоїть спеціальне банківське обладнання, на якому можна перевірити гроші на справжність.

Фальшиву купюру ви можете отримати у будь-якому місці, де здійснюються покупки: у магазині, на ринку, у будь-якій торговій точці, громадському транспорті тощо. Перевіряти банкноти на справжність можуть лише банки. Якщо виявиться, що купюра фальшива, на ній одразу поставлять знак «підробка», вкажуть назву банку, дату та повідомлять поліції про вилучення купюри, складуть протокол, у якому вкажуть номінал, серію та номер банкноти.

Як зрозуміти, що купюра – фальшива?

Ви можете перевірити гроші на справжність у домашніх умовах. Найпростіший спосіб – подивіться світ і ви побачите водяні знаки. У сучасних купюр є маса ступенів захисту, включаючи наявність прихованого зображення, наскрізного елемента, мікротексту, захисної полімерної стрічки та ін. Проте кількість підроблених грошей збільшується. Фальшивих гривень побільшало і найчастіше підробляють купюри номіналом 100, 200 та 500 гривень. Чим старша купюра, тим простіше її підробити.

Виготовлення та збут фальшивих грошей карається законом. На сьогоднішній день у Кримінальному кодексі є стаття, яка передбачає покарання від 3 до 7 років за незаконні дії з валютою, якщо громадянина помічено вперше. За повторні дії покарання зростає від 5 до 10 років. Якщо у вас випадково з'явилася підроблена купюра відразу ж ідіть у банк або поліцію, а ще краще - знищіть її, порвіть або спаліть, але не намагайтеся збути банкноту або розплатитися нею в магазині.

Багато банків перевіряють гривні на справжність безкоштовно, а перевірка доларів і євро обійдеться до 3 гривень за кожну купюру. Найчастіше підробляють банкноту 100 доларів, на кожен мільйон американської валюти припадає приблизно 27 підробок. Якщо перевірка покаже, що гроші є справжніми, тоді вам їх або повернуть або зарахують на рахунок. Але якщо банкноти раптом будуть фальшивими, вам їх повернуть зі штампом про недійсність.

Для того, щоб убезпечити себе від фальшивих грошей, використовуйте такі рекомендації:

  • користуйтесь безготівковим розрахунком;
  • міняйте валюту в банках, а не на чорному ринку та у «міняйл»;
  • розмінюйте великі купюри у банках або ліцензійних обмінниках;
  • перевіряйте банкноти дома, не відходячи від каси магазину чи банку.

Якщо ви часто міняєте гроші, купіть собі спеціальний ультрафіолетовий ліхтарик, який допоможе відрізнити фальшиву банкноту від справжньої. Такі хитрощі убезпечать вас від хитрощів фальшивомонетників і позбавлять збитків.