• {{user.userFirstname}} {{user.userLastname}}
  • Вихід

Як уникнути обману за кордоном?

Кожен з нас зміг побувати або ж планує поїхати за кордон. Однак для того, щоб відвідати чужу країну, необхідно взяти певну суму грошей для розрахунку в місцевій валюті. Часто так буває, що довірливих туристів можуть обдурити, особливо якщо людина не знає іноземної мови. Тому для багатьох мандрівників залишається питання на тему того, як не залишитися обманутим в чужій країні.

Фінансові поради туристам

Фінансові поради для мандрівників

  1. Не варто міняти гроші в аеропорту. Здавалося, що може бути зручніше обміну грошей відразу по прильоту в іншу країну, однак тут є свої суттєві нюанси. Обмінні пункти в аеропорту зможуть взяти з вас велику комісію при низькому курсі обміну, що робить обмін валют вкрай невигідним, тому необхідно заздалегідь планувати витрати по прибуттю і заздалегідь поміняти необхідну суму грошей.
  2. Необхідно приготувати заздалегідь невелику суму. Найкраще місце для обміну валют поки ви не поїхали - це порівняльні сайти у вашій країні або місті. Для цього необхідно вибрати потрібну суму, порівняти курси валют і вибрати найкращий курс в місті.
  3. Можна використовувати сервіс Amizo, який дозволить перевести гроші на своє ім'я і по прильоту їх забрати в пункті видачі.
  4. Необхідно знати тарифи за кредитними і дебетовими картками перед тим як їхати за кордон. Для початку необхідно зв'язатися з банком для того, щоб вам було дозволено користуватися картами за кордоном, після чого ознайомтеся з тарифами банку при здійсненні операцій по картах. Однак приймаюча країна може встановлювати свої тарифи, які вкрай невигідні. Кращий варіант - розраховуватися карткою в магазинах, а не знімати готівку через банкомат.
  5. Не варто довіряти динамічним курсам валют. При розрахунку дебетовими або кредитними картами може з'явитися на екрані опція, як оплатити в домашній валюті, а не в валюті країни, в якій ви перебуваєте. Ця функція дозволяє магазинам і супермаркетам встановлюватися свій курс обміну і комісії, які будуть вигідні тільки торговим точкам, тому необхідно вибирати валюту тієї країни, в якій ви перебуваєте.
  6. Необхідно вивчати прайс і бронювати готелі заздалегідь. Плануйте свою відпустку заздалегідь, так як ви можете заощадити істотно як на авіаперельотах, так і на житлі. Всім відомо, що купуючи завчасно авіаквитки та бронюючи номери виходить набагато дешевше, ніж це зробити ближче до термінів вильоту. Досвідчені туристи так і роблять, проте якщо ви їдете вперше, то варто за кілька місяців активно моніторити ціни.

Знаючи такі прості рекомендації, ваші закордонні відрядження або туристичні поїздки пройдуть комфортно, безпечно і без зайвих витрат.