• {{user.userFirstname}} {{user.userLastname}}
  • Вихід

Нові правила НБУ для покупки долара

Обміняти долар у Маріуполі

У січні 2021 року НБУ опублікував на своїй офіційному сайті новину стосовно ряду змін правил купівлі та продажу інвалюти для українців. З того моменту кожен встиг на собі відчути ряд інновацій по платіжним і обмінним операціям, які раніше були під забороною.

Головні нововведення торкнулися лібералізації валютного ринку України. Ключовими нововведеннями НБУ стали:

  1. Дозвіл банкам і іншим фінансовим установам купувати долари і іншу інвалюту в терміналах самообслуговування у населення.
  2. Використання цифрових паспортів через мобільний додаток «Дія» замість паспортів державного зразка для отримання і відправки валюти в інші країни.
  3. Зняття заборони для юридичних осіб щодо здійснення транзакцій з інвалютою на умовах «форвард» (продажу в майбутньому).
  4. Скасування заборони для фізичних осіб з купівлі-продажу долара за гривню за умовами контракту «форвард».

Поки більшість простих українців не оцінили користь валютної лібералізації, так як далеко не кожна людина робить інвестиції в закордонні акції. На думку експертів лібералізація корисна для української економіки, оскільки надає кращі умови для припливу зарубіжних інвестицій і допомагає стабілізувати курс іноземних валют.

Які зміни відчуваються на сьогоднішній день?

З першого дня нововведення правил і до теперішнього часу можна оцінити перші позитивні зрушення. Так, НБУ зробив багато валютних операцій більш доступними за рахунок випуску віртуальних карток і інших "булочок". Також відзначено ряд інших нововведень:

  • кошти на відрядження для зарубіжних поїздок тепер можна отримувати в доларах або євро;
  • на території України зп в іноземній валюті можуть отримати іноземці, що працюють в офіційних представництвах інших держав;
  • українці тепер можуть оплачувати покупки за кордоном іноземними грошима на суму понад 150000 грн;
  • ломбарди, кредитні організації, відділення пошти отримали дозвіл торгувати інвалютою.

На жаль, через світову пандемію коронавірусу економіка України та ряду інших країн сильно постраждала. Багато людей просто втратили роботу і високий дохід, тому не так активно беруть кредити, роблять інвестиції або покупки в доларах. За прогнозами аналітиків до кінця 2021 року можна очікувати позитивну динаміку.

Що буде з лімітами?

За діючими правилами, українці можуть переводити і купувати валюту на суму до 400 тисяч гривень в день. За кордон можна вивозити максимум до 10 тисяч євро. Якщо потрібно більше, необхідно надати ряд документів про походження коштів. Глобальна стратегія НБУ має на увазі перехід до концепції вільного руху капіталу, що передбачає зняття описаних обмежень.

Лібералізація валютного ринку - важлива для подальшого розвитку фінансової системи держави. Вона дозволить нам тісніше інтегруватися в світові економічні процеси і залучати інвестиції з-за кордону. Поки ці процеси орієнтовані на довгострокову перспективу, однак прогнози досить оптимістичні.